sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Teşekkür beklemiyoruz, şiddet olmasın yeter.

Aybastı Devlet Hastanesi’nde Dr. Ayça Türe Başer’e hasta yakınları tarafından yapılan saldırıya, Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı sert tepki gösterdi. İnanlı,”Yapılan onca uyarı ve ikazlara rağmen sağlık çalışanlarına yapılan saldırılar artık dayanılmaz noktaya ulaşmıştır”dedi.

Teşekkür beklemiyoruz, şiddet olmasın yeter. Siyaset

ORDU-Aybastı Devlet Hastanesi’nde Dr. Ayça Türe Başer’e hasta yakınları tarafından yapılan saldırıya Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı sert tepki gösterdi. İnanlı,”Yapılan onca uyarı ve ikazlara rağmen sağlık çalışanlarına yapılan saldırılar artık dayanılmaz noktaya ulaşmıştır”dedi.

SALDIRILAR DAYANILMAZ NOKTAYA GELDİ

İnanlı yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Bir nöbetinde ortalama 450-500 hastaya bakan ve bu kadar insana şifa vermeye çalışan Aybastı Devlet Hastanesi Acil hekimi Ayça Töre Başer kendini bilmez bazı kişiler tarafından sözlü olarak tehdit edilmiş ve hakaretlere maruz kalmıştır.

DOKTOR ADETA ESİR ALINDI

Saat 21.30 sıralarında hastaneye başvuran ve muayene sonrası tedavisi yapılan hasta için yakınlarının adeta doktoru esir almışçasına ve o anda sanki başka hiçbir hastaya bakmaması gerekiyomuşcasına söylemler gerçekleştirmesi ve sözlü hakaretlerde bulunması kabul edilebilir değildir.

MAAŞINI BENİM VERGİNDEN ALIYORSUN!

Halkımızın devletine vergisini vermesi, hiçbir devlet çalışanına “Senin maaşını devlet benim vergimle veriyor, bana bakmak zorundasın” gibi hakaret söyleminde bulunmasına sebep değildir. Unutmayalım ki, bu geminin içinde hepimiz varız ve halkımızın olduğu kadar bu devletin çalışanı memurlarda devletine vergisini vermektedir. Kaldı ki zaten kamu çalışanları devletinin verdiği maaşının karşılığını fazlasıyla vermekte, üstüne üstlük bir de hakarete maruz kalmaktadır. Bu söylemlerde bulunmak kimsenin hakkı ve haddi değildir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEŞEKKÜR BEKLEMİYOR, ŞİDDET OLMASIN YETER

Görevinin bilincinde olan ve amacı sadece hastaneye gelen insanlarımızı tedavi etmeye çalışan sağlık çalışanlarımız günümüz Türkiye’sinde öyle bir noktaya getirildi ki, artık kimseden teşekkür beklemiyor. Çalışanlarımız görevleri başında hasta ya da yakınlarının saldırılarına uğramamak için adeta dua ediyor.  İsteğimiz tek şey burada hizmet etmekten başka bir gayesi olmayan sağlık çalışanlarımıza fiziki ve sözlü şiddetin son bulmasıdır. 

SAĞLIK-SEN OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAK

Sağlık-Sen olarak saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor, bu olayın yakından takipçisi olacağımızı bir kez daha deklere etmek istiyorum. “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Ali Rıza MEYDAN @Kınıyorum

06 Eylül 2015 08:25

Yöremiz kırsal ve çaresiz.Değerlerimize sahip çıkmakta duyarsız kaldığımız da ise;Öksüz ve yetimiz.Zor ve emek ile getirilen ve gönüllülük esasına göre de yöremizde hizmet etmek için çalışan değerli insanlarımız hakaret ve saldırıyı hak etmiyorlar.Bizim dilimizde bir söz vardır "Kötü söz sahibinindir".Hekim kardeşimiz ve çalışanlarımıza yapılacak her saldırının karşısında değerli insanlar bulunacaktır.Öncelikle geçmiş olsun diyor ve Yapanları şiddetle "Kınıyorum"....Kendisini yöre sorunlarından ayrı gören ve ben işimi bilirim anlayışının başlattığı,insanların kin ve nefret yürüyüşüne çıktığı toplumlar;Gelişemez,değer üretemez ve emeğe saygı gösteremezler.Ancak,Küfreder,saldırır vede çaresizlikleriyle başbaşa kalırlar.Kalacaktır ve İnsan olması içinde "çok fırın ekmek" yiyecektir.Aybastı Devlet Hastanesi saldırısı ne ilk nede son olacaktır .Velakin,İnsanlarda tepkilerini en agır ve örğütlü,sert biçimde koymaya devam edeceklerdir bu böyle biline.Köpeksiz köyde deynek ile gezilmez...Bun

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom