sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Somuncu Baba Aşkın Sırrı ne zaman vizyonda ?

"Somuncu Baba Aşkın Sırrı" sinema filmi 1 Nisan'da vizyona giriyor

Somuncu Baba Aşkın Sırrı ne zaman vizyonda ? Kültür Sanat

Senaryosu, Somuncu Baba Aşkın Sırrı kitabının yazarı Mahmut Ulu ve Kürşat Kızbaz tarafından yazılan ve Aksaray belediyesinin sponsorluğunda çekilen "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" sinema filminin çekimleri tamamlandı. 
Aksaray’ın doğal ve tarihi mekanlarında yapılan filmin çekimlerinin yönetmenligini ise Kürşat KIZBAZ yaptı.

Kurgu, montaj vb tamamlanan filmin birkaç ay içerisinde vizyona girmesi bekleniyor. Anadolu coğrafyasının hoşgörüsünü vurgulayan film, İslam dünyasının en büyük mutasavvıflarından biri olan Somuncu Baba'nın hayatını bir bütün olarak ele almaktadır. 

Kurtlar Vadisinden tanıdığımız gerek Ömer Baba gerekse Memati filme ayrı bir heyecan kattılar. Daha bir çok tanınmış oyuncuların yer aldığı film, bu sahada yapılmış en ciddi çalışma özelliğine sahip. Filmin biran evvel vizyona girmesini bizde dört gözle bekliyoruz.

31 Mart'ta galası yapılacak olan filme; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanların yanısıra birçok sanatçının katılacağı belirtildi. Gala ile birlikte film 1 Nisan'da vizyona girecek. Şimdiden merak konusu olan filmin fragmanları bile izlenme rekorları kırıyor. Filmin senaristliğini yapan Yazar Mahmut Ulu'nun bugünlerde yeni kitabı, "Aşk Mabedinin İmamı Hz. Muhammed" adlı kitaba yayımlanacak. Yazar Mahmut Ulu bu kitabın ardından süpriz bir kitabının da 2016 yılı sonlarına doğru okuyucuyla buluşağı müjdesini verdi. Bu süpriz kitabında filminin çekileceğini duyduk doğrusu çok heyeacanladık. Hadi hayırlısı diyelim ve filmin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Yazarımıza da yeni eserler vermesi temennisinde bulunuyoruz.   

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom