sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Cilt kuruluğu ve kırışıklığına karşı ceviz tüketin

Uzmanlar, kış aylarında meydana gelen cilt kuruluğu ve kırışıklığına karşı, ceviz, fındık, fıstık gibi yağlı tohumlu yiyeceklerin tüketilmesini önerdi.

Cilt kuruluğu ve kırışıklığına karşı ceviz tüketin Yaşam

Manisa Özel Sekiz Eylül Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Buse Telli, kış aylarında vücut direncinin arttırılarak, hastalıklardan korunmak ve aynı zamanda sağlıklı beslenebilmek için A, C ve E vitaminlerinin tüketilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.

VİTAMİN ALIN

Beslenme ve Diyet Uzmanı Telli “E vitamini, yağlı tohumlar dediğimiz ceviz, fındık, fıstık gibi yiyeceklerde çokça bulunmaktadır. Kış aylarında cildinizin kuruması, pullanması ve kırışması gibi durumlarda E vitamini içeren maddeleri tükettiğimiz zaman cildimizin nemi sağlanmış olacak ve aynı zamanda bağışıklık sistemimizi güçlendirmiş olacağız” dedi. Telli, sebze ve meyvelerin çoğunu taze olarak, kabuklu bir şekilde tüketmek gerektiğini belirtti. Telli Kilo artışını kontrol etmek ve kilo almamak için de “Karbonhidrat, yağ ve protein gibi besin gruplarından yeterli ve dengeli şekilde tüketilmesi gerekir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom