sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Emirgazi’de yazarlar ve öğrenciler buluştu

Emirgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği'nin EKİP 42 kapsamında düzenlediği Kitap Fuarı'nda öğrenciler yazarlarla buluştular.

Emirgazi’de yazarlar ve öğrenciler buluştu Kültür Sanat

Emirgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği ile ortaklaşa düzenlediği 1. Emirgazi Kitap Fuarı'nda, yazarlarla öğrencilerin bulaşması sağlandı. İlki düzenlenen kitap fuarına katılım oldukça fazlaydı. Düzenlenen Kitap Fuarı’na, Emirgazi İlçe Milli Eğitimi’ne bağlı tüm okullar ile birlikte halkta yoğun ilgi gösterdi.

1. Emirgazi Kitap Fuarı hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Tezcan, "Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Porjesi (EKİP42) kapsamında; Emirgazi Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığının ortaklağında düzenlenen kitap fuarında, öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm halkımıza, Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği birbirinden kaliteli yazarlarımızı ilçemize getirerek unutulmaz bir gün yaşattılar." dedi. 

Tezcan konuşmasında, "Yüzlerce kitabın yer aldığı fuarda öğrenciler kitaplarla buluşarak, yazarlarıyla hem tanışma hem söyleşi imkanı buldular. Özellikle minik öğrencilerin söyleşilerde yazarlara sordukları sorular ayrı bir heyecan ve mutluluk kattı." dedi.  

Fuar kapsamında en genç yazarlardan İbrahim Toprak'ın, yazarlık süreci ve öğrencilik dönemlerinde çektiği maddi sıkıntıları öğrencilerle paylaşması ayrı bir heyecan kattı.  “Ömrünü Ömrüme İlikler misin?” kitabıyla öğrencilerin sevgisini kazanan İbrahim Toprak’ta kendisine gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğu gözlendi.

Yazar Mahmut Ulu, 1 Nisan’da tüm Türkiye’de vizyona girecek olan “Aşkın Sırrı Somuncu Baba” filminin fragmanını öğrencilere izlettirerek söyleşine başladı. Somuncu Baba’nın hayatından kesitler aktaran Ulu, duygulu anlar yaşattı. Daha sonra kitaplarını imzalayan Mahmut Ulu öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğleden sonraki programda ise Yazar Musa Mert ile Vural Kaya öğrencilerle buluştular. En heyecanlı ve hareketli dakikaların yaşandığı söyleşinin son kesimlerinde, Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği’nin hediye kitap desteğiyle “Soruyu bilen kitabı alır” yarışması düzenlendi. Oldukça heyecanlı geçen yarışmayla Vural Kaya ve Musa Mert unutulmaz bir gün yaşattılar. 

Yazarlar program sonunda yaptıkları açıklamada,  "İlk defa bu kadar katılımlı ve heyecanlı bir kitap fuarına şahit olduklarını söyleyerek, programdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Özellikle bu fuarın yapılmasında emeği geçen başta Emirgazi Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Tezcan’a, Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği'ne, baştacı öğretmenlerimize ve gözümüzün nuru öğrencilere teşekkür ettiler."

Kitap Fuarı’nın bitiminde Emirgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Nizamettin Tezcan, Yazarlara ve OYKÜDER Derneği’ne (Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği) Teşekkür Belgesi takdim etti.  

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom