sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Sağlık Bakanlığında açığa alınan personel listesi açıklandı mı?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şu ana kadar 5 Binden fazla personelin açığa alındığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığında açığa alınan personel listesi açıklandı mı? Sağlık

Sağlık Bakanlığı açığa alınan personel listeleri belli oldu mu? merak ediliyor. Sağlık Bakanlığında görev yapan Kaç kişi görevden uzaklaştırıldı? 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ ile bağlantılı açığa almalar tüm hızı ile devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nda açığa açılanacak personel olup olmayacağı merak edilmeye devam ederken Sağlık Bakanlığına bağlı merkez ve taşra teşkilatlarında çalışan FETÖ ile irtibatlı personele yönelik kapsamlı bir çalışma yürütülecek bilgileri gelmeye başladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, OHAL Kararnamesi çerçevesinde 5 binin üzerinde personel hakkında soruşturma başlatılacağını açıkladı. 

Sağlık Bakanlığı'nda 5 Bin Personel Açığa Alındı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ katıldığı bir televizyon programında konu ile ilgili kendisine yönetilen soru sonrasında Sağlık Bakanlığı personelleri ile ilgili araştırmanın devam ettiği ve araştırma sonunda listelerin açıklanacağını dile getirdi. Alınan bilgiye göre Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastane ve kurumlarda görev yapan ve Pensilvanya’dan talimat aldığı belirlenen idareci ve sağlık personellerinin listesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğu bilgisi gelmişti. Türkiye Genelinde FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenen 5 binin üzerinde sağlık personeli açığa alındığı iddia edildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, OHAL Kararnamesi çerçevesinde 5 binin üzerinde personel hakkında soruşturma başlatılacağını açıklayarak, "5 binin biraz üstünde Sağlık Bakanlığı personelini biz de OHAL Kararnamesi çerçevesinde değerlendirmiş ve gerekeni yapmış olacağız. Gerçekten bu işe bulaşık olmayanları ayırt etmek gerekiyor. Bunun için elimizden gelen her gayreti göstereceğiz. İnşallah masumlara dokunmadan bu millete kast edenlerin hakkından geleceğiz" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nda Görevden Almalar Ne Zaman Başlayacak?

Darbe girişimi sonrasında soruşturmalarda çok sayıda kişi hakkında açığa alınma ve gözaltı kararları alınmıştı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ yapmış olduğu açıklamada "Çalışmaları hızlandırdık, bugün yarın açığa almalar başlayacak" dedi Darbe girişimi sonrası açığa alınma ve gözaltı kararları art arda gelirken Sağlık Bakanı Recep Akdağ da açıklama yaptı. Akdağ "Bakanlığa geldiğimde zaten bu çalışmalara başladık. Şu ana kadar kimseyi açığa almadık. Çalışmaları hızlandırdık, bugün yarın açığa almalar başlayacak" dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom