sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Sağlık-Sen’e paralel operasyon-2 Özel Haber

Sağlık-Sen’e paralelden operasyon haberimizden sonra gerek eleştiri gerekse destek anlamında onlarca mesaj aldık. Bu da konunun ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Sağlık-Sen’e paralel operasyon-2 Özel Haber Güncel

ÇEKİNMEYİN SORUN

Sevgili kardeşlerim, yazdıklarımı sorgulamak en doğal hakkınız. Sorgulamanızdan ayrıca memnuniyet duyuyorum. Bundan gocunmam, fakat hakaret boyutuna taşımadan. Sağlık-Sen’e paralelden operasyon yazısından sonra bir sürü eleştiri aldım. Tabi bunları iki kısma ayırıyorum. Yazının nedenini, niçinini, nasılını sorgulayan, iyi niyetli, konuyu irdeleyenlere elbette teşekkürlerimi bir borç bilirim. Fakat kifayetsiz muhterisler, diye tabir ettiğimiz tipler. Kimin adına hareket ettiği belli olmayan, galiz hakaretler savuran, seviyesi yerlerde, sin kaflı konuşan zavallılara acımaktan da başkaca bir şey gelmiyor elimden.

Bu seviyesizliği yapan adamların halen üyesi olduğum sendikada aktif sendikacı olmalarını cidden yadırgıyorum. Eşlerine, çocuklarına ve temsil ettikleri üyeler adına üzülüyorum. Bu tür adamların nasıl seçilebildiklerine hayret ediyorum.

Seçimin hilelerini kullanarak on yılı aşkın yönetimde bulunmaları fecaat çünkü bu tür adamlara sakın adam dediğime bakmayın, lafın gelişi olduğu için söylüyorum, adam olduklarından değil, zira bunların sendikaya katacakları da herhangi bir değerin olmadığına inandığımı ve sendikalarda da üç dönem kuralının uygulanmasını istiyorum. Ancak bu şekilde çağı okuyamamış, kendisini yenileyemeyen birilerinin tetikçiliğini yapan itibar suikastçılarından kurtulup, günün şartlarına uygun bilgi birikim sahibi, donanımlı, vizyon sahibi yeni simaların gelmesi sendikal manada sendikanın önünün açılacağına, bu manada kalitenin geleceğine inanıyorum.

Kardeşlerimizden rica ediyorum, bana sordukları soruları aynı şekilde sendika genel merkezine de sorsunlar. Bu soruların cevaplarını bilmek hepimizin hakkı. Konuyu daha iyi anlayabilmek açısından kardeşlerimizin sendika genel merkezine sormaları gereken sorulardan önemli olanlarını veriyorum. İnşaallah merak edipte sorma zahmetinde bulunurlar.

1- Sendikamızın sağını solunu habis ur gibi dolduran "FETÖ’cüleri neden fark etmediniz ve önlem almadınız?" diye sorun.

2- "Cumhurbaşkanımız Tayyib beyin başbakanlık yaptığı dönemde sağlık çalışanlarına 3 yıl önce  vermiş olduğu müjdeyi yani yıpranmayı takip edip neden sonuçlandırmadınız?" diye sorun.

3- "Radyoloji çalışanlarının acil farkı almak için  fazla şua almaktan dolayı 12 röntgen teknisyeni arkadaşımızın kanser olduğunu, bu konu ile alakalı cek cak edebiyatından öte ne yaptınız?" diye sorun.

4- Genel başkan, bakanlık üst düzey yöneticilerinin maaşlarının düşüklüğünden bahsediyor, bunlar sendikaya üye dahi olamıyorlar, onun yerine sizin, sağlık çalışanı, yardımcı sağlık çalışanı ve GİH personellerinin maaş ve ek ödemelerinin düşük olduğundan dolayı  sağlık çalışanlarının emekli olamadıklarını, maaş ve ödemeleri yarı yarıya düştüğünden, aidatlarını aldığınız üyelerinizin emekli ikramiye ve maaşlarının yükselmesi ve tüm ek ödemelerin emekliliğe neden yansıtılmadığı ile ilgili sorun.

5. Doğum yapan bayanların süt izinlerinin döner sermayeden kesilmemesi için ne yaptıklarını sorun.

6. GİH çalışanlarının fazla mesaiden dolayı neden para alamadıklarını, izin kullanmak zorunda kaldıklarını sorun.

7. İdari izinlerde kurumlarda çalışmak zorunda kalan personellerin çalıştıklarının karşılığında neden ücret alamadıklarını sorun.

8. İşçilerin aldıkları toplu sözleşme ücreti yıllık 3500 tl iken neden memurların toplu sözleşme ücretinin yıllık 700 tl olduğunu sorun.

9. Sosyal sorumluluk bağlamında vatan ve millet menfaatine ne tür çalışmalar yürüttüklerini sorun.

10. Sendikaların üyelerinden yarıya yakını GİH çalışanı olmasına rağmen maaş ve ek ödemlerindeki katsayı adaletsizliği konusunda ne yaptıklarını sorun.

11. 657 sayılı kanunun yeniden yazıldığı ve bu bağlamda memurun iş güvencesinin kaldırılacağı sübut delillere bağlı olmak kayıt şartıyla yani her hangi bir terör örgütlerine yardım ve yataklık ve yüz kızartıcı suç işleyenlerin haricinde de uygulanıp uygulanmayacağını sorun. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom