sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

FETÖ'nün 'SEBAT KARTI' o ülkede her kapıyı açıyor

15 Temmuz’dan sonra Ankara’nın ‘FETÖ Kırgızistan’da da darbe yapabilir’ uyarısına Bişkek’ten gelen nezaketsiz cevap, ‘Abi-Kardeş’ muhabbetine gölge düşürdü.

FETÖ'nün 'SEBAT KARTI' o ülkede her kapıyı açıyor Güncel

Cumhurbaşkanı Atambayev’in cevabını ve FETÖ’nün ülkedeki örgütlenmesini değerlendiren uzmanlar,  ‘Kırgızistan’da darbe zaten olmuş’ tespitinde bulundu.

HER KAPIYI AÇAN KART
FETÖ, Kırgızistan’da Sebat Uluslararası eğitim Kurumları adı altında faaliyet gösteriyor. Sebat okulları bünyesinde bugün, 9 ilk ve ortaokul, 16 lise, Silk Road ve Cambridge adı altında iki uluslararası okul ile Uluslararası Atatürk Alatoo Üniversitesi bulunuyor. Örgüt üyelerine ve okullarında okuyan öğrencilere ‘Sebat Kimlik Kartı’ adında bir kart veriliyor ve bu kart her kapıyı açıyor. Mesela trafik polisi bu kartı gördüğünde sahibi hakkında işlem yapmıyor.

FETÖ’NÜN ORTA ASYA ÜSSÜ
Kırgızistan’ı üs olarak kullanan FETÖ, bölge ülkelerindeki faaliyetlerini buradan yönlendiriyor.  FETÖ’nün Kırgızistan’da 100 milyon doları aşkın malvarlığının olduğu hesaplanıyor. Örgüt, ülke ekonomisini KırgızTürk İş Adamları Derneği (KİTİAD) aracılığıyla elinde tutuyor. İşadamları, himmet adı altında FETÖ’ye rüşvet vermeye zorlanıyor, vermeyenler mağaza bile açamıyor. Büyük alışveriş merkezleri ve otellerin tamamı FETÖ üyeleri tarafından işletiliyor.

Kaynak: Karar

 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom