sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

2016 DGS sınav sonucu saat kaçta açıklanacak?

Milyonlarca üniversite öğrencisi gözünü 2016 DGS sınav sonucuna çevirdi. Peki DGS sınav sonucu açıklandı mı? İşte DGS sınavıyla ilgili tüm gelişmeler

2016 DGS sınav sonucu saat kaçta açıklanacak? Güncel

Dikey geçiş yapmak isteyen öğrenciler gözünü DGS sınav sonucuna çevirdi. 23 Eylül cuma günü itibariyle DGS sınav sonuçları sonuc.osym.gov.tr ile aynı anda haber sitemizde yayınlanacak. Peki DGS sınavı saat kaçta açıklanacak? Dün 2016 DGS sınav sonucuyla ilgili resmi açıklama yaptı. İşte DGS sınav sonucu ile ilgili tüm detaylar

DGS SINAV SONUCUNU ÖĞRENME EKRANI

DGS sonuçları bugün açıklanıyor DGS sınav sonuç sorgu ekranı ÖSYM sayfasından anında öğrenmeniz mümkün. Dün resmi olarak yapılan açıklamaya göre 2016 Dikey geçiş sınav sonucunun bugün açıklanması bekleniyor. ÖSYM'den açıklanacağı saat ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi 1 ayı geçen sınavın sonuçları için öğrenciler isyanda...

dgs,sonuç-öğren

DGS SONUÇLARI NEDEN GEÇ AÇIKLANIYOR?

Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen açıklanmayan Dikey Geçiş sınav sonuçları hakkında YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu'ndan açıklama geldi.

Çavuşoğlu'nun açıklamasına göre;

DGS sonuçlarının, ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı geciktiği söylendi. Buna göre DGS sonuçları 23 Eylül Cuma gününün açıklanacağı belirtildi. Sonuçlar açıklandığı anbean haberimizin içerisine eklenecektir.

DGS sınavı iptal mı olacak?

DGS'de iptal söz konusu değil. Personel şu an dahi mesaide. İnşallah cumaya süreç tamamlanmış olacak."

Önlisans mezunların yerleştirme zamanında en çok neye dikkat etmeli?

-Üniversite öğrencileri, tercih etmek istedikleri lisans programlarının koşul ve açıklamalarını, tercihlerini sonlandırmadan önce tekrar tekrar gözden geçirmelidir.

-Şartlara uygun olmayan programlar kesinlikle tercih edilmemeli.

-Şartların kendisine uymadığı halde tercih ettiği ve yerleştiği programla ilgili oluşabilecek sorunların sorumluluğu adaya aittir.

-Yerleştirme işleminde, yeterli puana sahip olunması koşuluyla tercih sırası önem kazanıyor. Bu yüzden tercihler yapılırken eğitim görmek istenen programların en çok istenilenden başlanmak üzere sıralanması uygun bir yoldur.

-Bir aday yalnız mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından, koşulları karşılamak şartıyla, en çok 30 tercih yapabilir.

-Tercih işlemi tamamlandıktan sonra tercih listesi çıktısı alınmalı ve saklanmalı.

DGS TERCİHLERİ

DGS sonuçları açıklandıktan sonra adaylar bu kezde tercih işlemlerini yapmak için ter dökecekler. Aldıkları puana göre okul tercihi yapacak olan adaylar ÖSYM'nin kılavuzunda yer alan bilgiler ışığında yapması gereken işlemler şöyle, Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden öğreneceklerdir. 

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE KAYIT İŞLEMLERİ

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir.

İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. 

Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları göstere fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

 

 

haber7

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom