sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Çadır kentler su altında kaldı

Rejim ve Rus saldırılarından kaçan Suriyelilerin ülkenin kuzeyinde kurduğu çadır kentler, şiddetli rüzgar ve yağmur nedeniyle su altında kaldı.

Çadır kentler su altında kaldı Güncel

Yağmur suları, Bab es-Selame sınır kapısının güneyinde, Azez'in kuzeyinde Furkan, Muhabirin ve Yeşil Eller olarak adlandırlan kamp alanları ile İdlib'in kuzeyindeki Türkiye sınırına yakın Atme çadır kentini çamur içinde bıraktı.

Onbinlerce Suriyeliye ev sahipliği yapan ve zeytin bahçelerin arasına kurulu derme çatma çadırlardan oluşan kentlerde yaşayanlar, kışın yaklaşmasıyla bir yandan soğuk, diğer yandan da yağmur suları ve çamurla mücadele etmek zorunda kaldı.

Atme çadırkenti sakinlerinden Ebu Şefik, yağmur ve rüzgar nedeniyle çadırların bir bölümünün yıkıldığını, onlarcasının da sular altında kaldığını söyledi.

Mamun Ebu Rıda da, "Atme çadır kentinde halk su ve çamurda yatıp kalkıyor. Kış geldi, ne mazotumuz, ne de battaniyemiz var.'' dedi.

Ümmü Muhammed de, şiddetli yağmur nedeniyle su alan çadırlarını terk etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Çadırkentin her yerinin çamur olduğunu ifade eden Ümmü Muhammed, acil yardım çağrısında bulundu. 

Kaynak: AA - AA
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom