sağlık bakanlığı personel | personel sağlık | pbs sağlık | haberterapi

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı

Gözaltına alınarak görevinden uzaklaştırılan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Kaya ile Peyzaj Mimarı Tanlı hakkında "PKK terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan tutuklama kararı verildi

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı Güncel

Van'da terör soruşturması kapsamında gözaltına alınarak  görevinden uzaklaştırılan Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen  soruşturma doğrultusunda gözaltına alınan ve emniyette işlemleri tamamlanarak  adliyeye getirilen Kaya ve 4 belediye yetkilisi, savcılık tarafından sorgulandı.

Savcılık, Bekir Kaya ve Peyzaj Mimarı Zelal Tanlı'yı tutuklanmaları,  diğer 3 şüpheliyi ise "adli kontrol hükümlerinin uygulanması" talebiyle mahkemeye  sevk etti.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan şüphelilerden Kaya ve Tanlı,  "PKK terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan tutuklandı. Diğer  zanlılar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bekir Kaya ile 4 belediye yetkilisi hakkında terör soruşturması  kapsamında gözaltı kararı verilmişti. Bunun üzerine eş zamanlı operasyon başlatan  Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Kaya ile diğer 4  şüpheliyi dün Sabah gözaltına almıştı. Daha sonra Kaya, İçişleri Bakanlığı  tarafından görevinden uzaklaştırılmıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom