Eyüp Gümüş Haberleri

Eyüp Gümüş Haberleri

Özel hastanelerde ücretsiz kanser ameliyatı

Sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş, “Kanser yüzünden varını yoğunu satan aileler var” dedi

Akılcı Antibiyotik Kullanımı Sempozyumu İstanbul'da gerçekleşti

Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farkındalık Sempozyumu İstanbul'da Gerçekleşti

Memuriyete alımlarda mülakat ve ön değerlendirme yapılacak

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş, "Bakanlık olarak, bir ön değerlendirme, mülakat, değerlendirme çalışması yapacağız." dedi.

Her sene 30 bin kadın ölüyor

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye'de her yıl 30 bin kadının kanserden öldüğünü belirtti.

Türkiye Hepatit A aşısı üretimi için start verdi

Sağlık Bakanlığı, yerli üretimi teşvik amacıyla bu yıl ilk olarak Hepatit A aşısında alım garantisi vererek üretim için harekete geçti.

Terör bölgesinde görev yapan sağlık personeline ayrıcalık geliyor

Sağlık Bakanlığı başta Cizre, Nusaybin, Silopi ve Dargeçit ilçeleri olmak üzere terör bölgelerinde bulunan sağlık personeline bir maaş ikramiye verileceğini bildirdi

Sağlıkçılara tayinlerde kolaylık sağlanacak

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Doğu ve Güneydoğu'da belli bir süre görev yapan sağlık personelinin tayinlerinde kolaylık sağlayacaklarını bildirdi.

Sağlıkta teşvik için ön şart: "Fabrikayı Türkiye'de kur"

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, "Hizmete girecek şehir hastaneleri için çok ciddi alımlar yapılacak. Bunun için de ilgili firmalardan, fabrikalarını Türkiye'de kurması istenecek" dedi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, bugün bulaşıcı olmayan hastalıkların dünyada giderek arttığına dikkati çekti.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş "Eskiden enfeksiyon hastalıkları ve acil travmalar vardı şimdi artık kanser kronik hastalıklar ve obezite.Ölümlerin artık üçte ikisi bunlardan oluyor'' dedi.

“Riskin yüksek olduğu yerlerde, sağlık personelinin istihdamı da azalıyor!”

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, sağlık sektörünün bazı riskli alanlarının olduğunu belirterek, risklerin gündeme gelmesiyle bu alanlardaki istihdamın azalmaya başladığını söyledi.

Tıp Fakülteleri 'can suyu' bekliyor

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ve yönetim kurulu üyeleriyle, Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hamza Çakır'ı makamında ziyaret etti

Döner Sermaye Yönetmeliği Değişti

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Mehmet Müeezzinoğlu ve Müsteşar Eyüp Gümüş'ün değişiklik yapılacağına dair ip uçlarını verdiği döner sermaye yönetmeliği değişti Bu günkü resmi gazetede yayımlandı

Görevde Yükselmede boş kalan kadrolara yeni sınav

Görevde yükselmede bakanlık barajı aşamadı haberimizi destekler mahiyette Sağlık-sen' den açıklama geldi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Müsteşar Eyüp Gümüş'ü ziyaretinden sonra yapılan açıklamada Görevde Yükselme Sınavı hakkında boş kalacak kontenjanlara bu yıl içinde yeniden sınav açılması mutabakatına varıldığından bahsediliyor. Sitemizin haberinde ayrıca sınav sorularının hazırlanışı ve zorluk derecelerinin belirlenmesi hususunda özen gösterilmediği gerekçesi ile yeniden sınava katılacaklardan 'sınav harcı' alınmaması gerektiğini de bildirmiştik.

Metin Memiş'in bakanlık ziyareti

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Sağlık Bakanı Mehmet Müeezzinoğlu ve Müsteşar Eyüp Gümüş'ü ziyaret etti. Lisans tamamlama, görevde yükselme sınavı, yıpranma payı, aile hekimi nöbetleri ve toplu sözleşme dönemi görüşmenin temel konuları oldu. Sağlık Baknaı Mehmet Müezzinoğlu ise lisans tamamlamaya ilşikin bir değerlendirme yapacaklarını belirtmekle yetindi.