Fizik Tedavi Haberleri

Fizik Tedavi Haberleri

Mezoterapi tedavisi nedir? Faydaları nelerdir?

Mezoterapi nedir, nasıl uygulanır? şeklinde çeşitli sorular soruluyor. Özellikle internette mezoterapinin faydaları ve zararları nelerdir? şeklinde yapılan aramalar neticesinde size rehber olacağını düşündüğümüz bilgileri bulacağınız bir yazı sunuyoruz.

Çene ağrısı başınıza iş açabilir

Çene ekleminde görülen ağrılar çoğu zaman önemsenmiyor. Ancak bu ağrılar önemli bazı hastalıkların habercisi olabiliyor ve ilerleyen dönemlerde kişinin hayatını kbusa çevirebiliyor. Medical Park Fatih Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Halil Ural, çene eklemi hastalıklarını ve korunma yöntemlerini anlattı.

Hamilelik kuyruk sokumu ağrılarını tetikliyor

Memorial Hizmet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Uz. Dr. Mehmet Serhan Kurtulmuş, aşırı kilo ya da zayıflık, travmalar, uzun süre sert bir zeminde oturmak, hamileliğin son 3 ayında veya doğum sırasında meydana gelen basınçların kuyruk sokumu kemiğinde yaralanmalara neden olabileceğini aktardı.

Yanlış çanta seçimi skolyoza yol açabilir

Çocukların sağlığı, eğitim hayatlarında başarılı olmaları için en önemli kriterler arasında geliyor. Omurga sorunları ise Türkiye'de özellikle de gelişme çağındaki çocukları olumsuz etkileyebiliyor. Birçok bilimsel araştırmanın, bilinçsiz çanta kullanımının çocukların omurgasında ciddi problemlere yol açtığını gösterdiğine işaret eden Medical Park Fatih Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Halil Ural, ülkemizde çok sayıda öğrencinin okul çantasında olması gerektiğinden çok ağır yük taşıdığını söyledi. Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Halil Ural, 'Çanta çocuğun ağırlığının yüzde 20'sini geçmemelidir' uyarısında bulundu.

Ankara'da Üniversitesi hastanesinde dehşet!

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi Bölümündeki eczanede yaşanan silahlı kavgada 4 eczacı hayatını kaybetti.

Boyun fıtığında tedavi büyük önem taşıyor

Beyin ve Sinir Cerrahı Yrd. Doç. Dr. Soner Büyükkınacı, vücudun yükünü taşıyan DİSK dokusunun deforme olması ile boyun fıtığı probleminin ortaya çıktığını belirtti.

Ellerini sürekli kullanan meslek grupları risk altında

Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, “Karpal tünel sendromu; elin tüm hareketini sağlayan bileğin doğru şekilde kullanılmaması sonucu, toplumun yüzde 2’sini etkilemektedir.

Soğuk havalar bel fıtığına neden oluyor!

Ağır yük kaldırmak, fazla kilo ve hareketsiz yaşamın yanı sıra soğuk havalar da bel fıtığına sebep olabiliyor

Fiziksel aktiviteler, KOAH'a bağlı ölüm riskini yüzde 40 azaltıyor

Haftada iki saat veya daha fazla yürüyüş yapanlarda hem KOAH şikayetinde hem de bu hastalık nedeniyle ortaya çıkan ölüm oranlarında yüzde 30‐40 azalma olduğunu ortaya koydu.

Aman dikkat! Sık sık tekrarlanan baş ağrılarınızı hafife almayın!

Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, baş ağrılarının yüzde 90'ının migren veya gerilim tipi baş ağrısı olduğuna dikkat çekti.