Halk Sağlığı Kurumu Haberleri

Halk Sağlığı Kurumu Haberleri

Sağlık Bakanlığından zehirli mantar uyarısı!

Sağlık Bakanlığı, THSK Ulusal Zehir Danışma Merkezi'ne yapılan zehirlenme başvurularında 2015 yılına göre yaklaşık yüzde 10’luk bir artış gözlendiği bildirildi.

Her sene 30 bin kadın ölüyor

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye'de her yıl 30 bin kadının kanserden öldüğünü belirtti.

3. Dönem Toplu Sözleşmenin Ek Ödemeye ilişkin hususları yayınladı

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Toplu Sözleşme'nin Ek Ödeme'ye ilişkin hususlarını yayınladı.

Halkın sağlığı ile kimse oynayamaz!

Vatandaş olarak bundan sonra Canan Karatay'ı mı dikkate alacağız yoksa Sağlık Bakanlığı'nı mı? Türkiye'de sağlık camiası birilerinin tekelinde mi? Sağlık Bakanlığı'nı kim yönlendiriyor?

Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle memuriyetten atıldı

Yüzüklerin Efendisi filmindeki; mutlak iktidarı simgeleyen yüzüğe sahip olmak adına, giderek kendini kaybeden bir insanı anlatan Gollum karakterinin bir arada olduğu fotoğrafları paylaşması nedeniyle memuriyetten çıkarıldı.

Türk Sağlık-Sen Tıbbi Sekreterlerin mağduriyetine dur dedi!

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun diretmelerine karşı Türk Sağlık-Sen Tıbbi Sekreterlerin üst öğrenimi için gerekli yazışmalarını yaptı.

2015/3 İller arası Sözleşmeli Aile Hekimi yerleştirme esasları açıklandı

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında 2015/3 İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimi Yerleştirme İşlemi Esasları yayınlandı

Sağlık Bakanlığı'ndan zehirli mantar uyarısı

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların mantar zehirlenmesi ile ilgili 114 numaralı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Ulusal Zehir Danışma Merkezi'ni arayabileceklerini bildirdi.

Zehir danışmaya personel görevlendirilecek.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu bugün 29.09.2015 tarihinde web sitesinden duyurduğu ilan için son başvuru tarihinin 30.09.2015 olduğunu duyurdu.

Aşı, Antiserum, Soğuk Zincir ve Stok Takip Sistemi için para ödemeyiz.

Türk Tabipler Birliği, özel sağlık kuruluşlarının yeni otomosyon (Aşı, Antiserum, Soğuk Zincir ve Stok Takip Sistemi) sistemini kullanmaya zorlanamayacağını, bunun Halk Sağlığı Kurumunun görevleri arasında olduğunu, kullanılacak program dolayısı ile her hangi bir tahsilat talebinde bulunamayacağını iddia ederek, Aşı, Antiserum, Soğuk Zincir ve Stok Takip Sistemi Abonelik Sözleşmesi" hakkında Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı'na bir yazı gönderdi.

Zehir Danışma geçici görevli personel arıyor

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tüketici Güvenliği Daire Başkanlığı bünyesinde Hizmet vermekte olan Ulusal Zehir Danışma Merkezi UZEM'de geçici görevle çalışacak personel alınacaktır.

Yurt dışına kimler gidiyor

Türkiye Halk Sağlığı Kurumundan bildirildiğine göre; 2015 Yılında Yetiştirilmek Amacıyla Yurt Dışına Gönderilecek Personelin Mülakat Sınavını Kazanan Adayların Listesi açıklanmıştır.

2015/1 Kpss ile TKSK il içi kura sonuçları

2015/1 KPSS puanına göre Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna yerleşen adayların il içi kura sonuçları açıklandı.

Aşırı sıcaklara karşı nasıl önlem almalıyız?

Halk Sağlığı Kurumu aşırı sıcaklara karşı vatandaşları uyardı. Aşırı sıcak havaya maruz kalanların risk durumları, alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenleri açıkladı.