Hemşire Haberleri

Hemşire Haberleri

Yoğun bakım hemşiresinin bir günü

Sağlık çalışanları koronavirüs mücadelesinde en ön safta yorulmadan, dinlenmeden çalışıyorlar. Onlardan birisi de Yoğun Bakım hemşiresi Ayşegül Kuleli. TRT Haber, Ayşegül Kuleli'nin bir gününe tanık oldu.

Giyim markasından sağlık çalışanlarına günlük ürün yardımı

Türkiye genelinde doktorundan hemşiresine, hasta bakıcısından 112 acil servisinde görevli binlerce sağlık çalışanının günlük ihtiyaçlarını karşılamak için DeFacto, 'beyaz destek' sağlayacağını duyurdu.

Kızılay Sağlık Personeli Alım İlanı

Ruh Sağlığı Hemşiresi (TMRSH19) Türk Kızılayı / Konya Doktor / Doğrulama Laboratuvar Birim Yöneticisi (Doktor 2020) Türk Kızılayı / Ankara

Sertifikalı Hemşirelik Eğitimi Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Duyurusu

'Hasta güvenliğinde başrol hemşirede'

Hasta güvenliğinde kilit rol oynayan hemşirelik hizmetlerine ilişkin Medipol Mega Üniversite Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Yöneticisi Meryem Kapancı, açıklamalarda bulundu. Kapancı, 'Hasta güvenliğinde amaç, sağlık hizmetine bağlı hataların önlenmesi ve hataların neden olduğu hasta hasarlarının ortadan kaldırılması veya azaltılmasıdır. Sağlık çalışanları eğitim süreçlerinde Hipokrat'ın 'Önce zarar verme', Florance Nightingale'in 'Hastanelerde ilk kural hastaya zarar vermemektir' öğretileri ile yetişirler' diye konuştu.

Çin hükümeti gerçekleri saklıyor mu?

Sosyal medyada bir video paylaşan Çinli hemşirenin söyledikleri dünyada gündem oldu!

Hemşire alım ilanı

İŞKUR vasıtasıyla hemşire istihdam edileceği duyuruldu

2011'in 'Yılın Hemşiresi' Okyay, yaşadığı olayları öğrencilerle paylaştı

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Hemşirelik Kulübü, düzenlediği 'Dünya Çapında Gönüllü Hemşire Olmak' konferansında Uzman Hemşire Mülkiye Okyay'ı ağırladı. Pakistan, Kenya, Filipinler, Endonezya, Sudan, Nijer-Fas, Somali, Çad, Suriye, Bangladeş, Uganda gibi birçok ülkede gönüllü hemşire olarak görev yapan, 2011 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından 'Yılın Hemşiresi' seçilen Mülkiye Okyay, öğrencilerle bir araya geldi.  Konferansın açılış konuşmalarını İGÜ Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Barut, Hemşirelik İngilizce Bölüm Başkanı ve Hemşirelik Kulübü Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Funda Karaman, Hemşirelik Türkçe Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Canan Örüklü yaptı.

Sağlık Bakanlığı personel alım başvuru şartları neler

Sağlık Bakanlığı, Çocuk gelişimcisi, Diyetisyen, Ebe, Gassal, Hemşire, Mühendis, Psikolog, Sağlık memuru, Şef alacak.

Türk Cerrahi Derneği’nden “Cesur Yürek” açıklaması

Türk Cerrahi Derneği, “Cesur Yürek” isimli dizide, doktor ve hemşirelere yönelik şiddet ve hakaret sahneleri bulunduğu gerekçesiyle bir açıklama yayınladı.

Sağlık-Sen 'Dönerse Senindir' filmi için suç duyurusunda bulundu

Hemşirelere karşı çirkin bir algının oluşabileceği gerekçesiyle filmin +13 seyirci kitlesine uygun olarak izin verilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na başvuru yaptı.

1 aylık bebeğin ölümüne yol açan hemşirenin cezası belli oldu

Konya'da kuvözde tedavi gören 1 aylık bebeğin ölümüne yol açan hemşireye 8 yıl hapis cezası verildi

EHEMDER ile Sağlık-Der iş birliği protokolü imzaladı

Ebe ve Hemşireler Derneği (EHEMDER) Genel Merkezi, Şube veya Temsilcilikleri ile Sağlık-Der Konya Şubesi her türlü faaliyetlerde birbirlerine destek verecek ve iş birliği yapacaklar.

Elazığ'da kaza: 2 hemşire öldü

Elazığ’ın Maden İlçesi Devlet Hastanesi’nin personelini merkeze taşıyan minibüsün takla atması sonucu meydana gelen kazada 2 hemşire öldü, 12 kişi yaralandı.

Derste sınıfın tavanı çöktü: 5 yaralı

MAKÜ Cevat Sayılı Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin ders gördüğü sınıfın alçıpan tavanı, kuvvetli rüzgarın etkisiyle düştü. 5 yaralı

Basit ve kasten yaralamalara hapis cezası geliyor

Yeni düzenleme ile hemşire Ayşegül T.'ye şort giydiği gerekçesiyle tekme atan Abdullah Çakıroğlu gibi kişiler tutuklanabilecek.

İnönü Üniversitesi lisans tamamlama kayıtları kolaylaştırıldı

İnönü Üniversitesine yapılacak Ebelik-Hemşirelik uzaktan eğitim lisans tamamlama kayıt işlemlerinde şahsen müracaat etme zorunluluğu kaldırıldı. Vekalet veya kargo ile kayıt işlemleri yapılabilecek.

Memur maaş zamları 2016, ocak ayında kim ne kadar maaş alacak?

Memur maaşları 2016 zamları ne kadar olacak, hemşire, emekli polis, imam hangi memur kaç lira zam alacak?

Müezzinoğlu: Tıp fakültelerinin kontenjanlarını şimdilik donduruyoruz

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ilerleyen yıllarda hekim fazlalığının gündeme gelmemesi için tıp fakültelerinin kontenjanlarını şimdilik donduracaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı: Bölgede görev yapan sağlık personeline zam yapılacak

Bakan Müezzinoğlu, "Çatışma bölgesinde çalışan sağlık personelleri için yeni düzenleme yapılıyor" dedi.

TÜİK, Türkiyede görev yapan hekim sayısını açıkladı

Türkiye'de uzman, pratisyen ve asistan hekim olmak üzere toplam 135 bin 616 hekim bulunuyor. En fazla hekim İstanbul, en az hekim ise Bayburt'ta bulunuyor.

Türk Sağlık-Sen, 2015 Yılı Memura İhanet Yılı Olarak Tarihe Geçti

2015 yılının değerlendirmesini yapan Türk Sağlık-Sen, kamu ve sağlık çalışanları açısından bu yılın, tam bir ihanet yılı olarak tarihe geçtiğini söyledi. 

Hemşirelerden hunili ve maskeli eylem!

Üniversite hastanelerinde çalışan hemşireler, kadro yetersizliği ve mesai saatlerinin fazlalılığından dolayı huni ve maske takarak eylem yaptılar.

2016 Ocak ayı memur ve emekli maaşları ne kadar olacak?

2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3.dönem toplu sözleşmesine göre zamlı memur ve işçi maaşları yüzde kaç? Zamlı emekli maaşları ne kadar oldu?

Sağlık sorunu olanları oy kullanmaya ambulans götürecek

Sağlık Bakanı: Seçimlerde 'sağlık sorunum var, yatağa bağımlıyım' diyen tüm vatandaşlarımızı, 81 ilimizde, 112 ve evde sağlık hizmeti sunan araçlarımız sandığa götürecek.

Hırsızlar yakalanınca 'biz hemşireyiz' dedi

Adana'da hastanede hastaların para ve cep telefonlarını çalan ve yakalanınca biz hemşireyiz diyen hırsızlar adliyeye sevk edildi.

Arzu hemşire, şehit olan babasını gözyaşları ile uğurladı

Hemşire adayı Arzu İlhanlı törende gözyaşlarına boğularak, baygınlık geçirdi.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sözleşmeli Hemşire alım başvuruları başlıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığından; 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel (hemşire) alınacaktır.

Teröre 112 şehit verdi, ekipten haber alınamıyor.

Şırnak'ta çatışmadaki polis ekiplerine yardıma giden ekip, çatışmanın ortasında kaldı. Ambulans şoförü şehit oldu, ekipteki Paramedik ve hemşire'ye ulaşılmaya çalışılıyor...