Izmir Haberleri

Izmir Haberleri

Sağlık Müdürü Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü olarak atandı

2019 yılından beri İzmir İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Mehmet Burak Öztop, Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü olarak atandı.

Konut aidatları el yakıyor en fazla bu ilçede aidat toplanıyor

Konum, sosyal alanlar, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kıstaslara göre değişiklik gösteren konut aidatları büyükşehirlerde site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kaynakları arasında yer alıyor. GABORAS Gayrimenkul Borsası tarafından 5 Büyükşehir baz alınarak hazırlanan raporda, çarpıcı veriler ortaya çıktı. GABORAS Genel Müdür Yardımcısı Şevki Çatladı Türkiye'de her ay yaklaşık 1 Milyar 133 Milyon TL konut aidatı ödendiğini söyleyerek, 'İstanbul en fazla aidat ödeyen illerden bir tanesi. Yaklaşık 700 milyon TL'nin üzerinde her ay İstanbul'da aidat ödüyoruz. İstanbul'daki bu rakamı Ankara 139 milyon TL, İzmir 130 milyon TL, Antalya 81 milyon TL ve Bursa da 79 milyon TL ödeyerek takip ediyorö dedi.

Bakan Koca, il il koronavirüs haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il il koronavinüs salgınının haritasını açıkladı. Ankara, izmir, Kocaeli, Sakarya, Koronavirüs vakaları en çok hangi ilçede hangi mahallede var? İşte detaylar.

Hangi ilde kaç vaka görüldü? İşte il il koronavirüs Türkiye haritası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından Türkiye'deki COVID-19 vakalarının şehirlerini ve vefatların hangi illerde görüldüğünü haritalarla gösterdi.

Aksaray ve İzmir'de coronavirüs şüphesi alarma geçirdi

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi coronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı ve Çin'den İzmir'e giden bir hasta, corona virüsü taşıdığı şüphesiyle gözetim altına alındı.

İzmir'de neler oluyor?

Önce Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Ardından Bir Doktorun Eşi Öldürüldü !

13 Ocak 2017 Türkiye Geneli Cuma Hutbesi | Diyanet İşleri

Diyanet tarafından hazırlanan Cuma Hutbesi tüm Türkiye'de ortak olarak okunmakta. İşte bugün Cuma namazı öncesinde okunacak olan "ALLAH’IN SEVDİĞİ BİR KUL OLABİLMEK" başlıklı hutbenin tam hali...

KHK ile kapatılan Dernekler - 06 Ocak 2017

679 sayılı KHK ile 83 dernek kapatıldı.

Şehit polis Fethi Sekin İzmir'de faciayı önledi

İzmir'deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in, dikkati ve kahramanlığı sayesinde büyük bir faciayı önlediği ortaya çıktı.

Kulağı kopan bebekle ilgili Sağlık Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu

İzmir'de solunum yetmezliği nedeniyle özel hastanedeki tedavisinde kulağı kopan Timur bebekle ilgili ailesinden sonra Sağlık Müdürlüğü de suç duyurusunda bulundu.

İzmir'de kuş gribi önlemi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdür Yardımcısı Selami Turan, kentte kuş gribi hastalığı görülmemesine rağmen olası bir enfeksiyona karşı bin 64 kümeste tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

'Konuşan ilaç kutuları' görme engellilerin hayatını kolaylaştırdı

"Engelsiz İlaç Projesi" kapsamında pilot il olarak İzmir'de uygulanan, ilaçla ilgili bilgilerin kaydedildiği özel üretilmiş sesli kutular, görme engellilere kolaylık sağladı

Sağlık Bakanlığı'nın uygulaması hekimleri isyan ettirdi!

Sağlık Bakanlığı, doktorun hastaya ayıracağı süreyi 5 dakikaya indirdi

Son dakika haberi: Büyük hastanede skandal!

Hastanenin yangın söndürme tüplerini doluymuş gibi göstererek çıkar amaçlı suç örgütü kurduğu iddia edilen hastane yöneticilerine 200 yıla kadar hapis...

Ormanlık alanda bulunan insan kemiklerinin kimliği tespit edildi

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde ormanlık alanda bulunan kemiklerin, 4 ay önce kayıp ihbarında bulunulan Salim Dönmez'e ait olduğu tespit edildi.

İzmir'e dev hastane! 780 milyon avroluk yatırım

İzmir'de 780 milyon avroluk yatırımla dikkati çeken Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü ile kentin "sağlık üssü" olma yolunda önemli bir adım atıldı.

31 il müdürlüğüne yeni atamalar yapıldı

Sosyal Güvenlik Kurumundan, yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında aralarında İzmir'in de olduğu 31 il müdürlüğüne yeni atamalar yapıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı'nın eski çalışanlarına operasyon!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturma kapsamında, çoğunluğu Sağlık Bakanlığı'ndan ilişkisi kesilen 20 kişi gözaltına alındı.

Darbe girişiminin en önemli isimlerinden Ali Kaya yakalandı

Ali Kaya, İzmir'de saklandığı evden çıktığı sırada yakalandı. Gözaltına alınan Kaya'nın, 2004 yılında vatandaşlıktan çıkartıldığı, Alman vatandaşı olduğu belirtildi.

FETÖ'nün "muhasebe hileleri"

İzmir'de, FETÖ'ye finansal destek sağlanmasına ilişkin iddianamede, tutuklanan iş adamının şirketlerinin muhasebe kayıtlarında usulsüzlükler bulunduğ tespitine yer verildi.

Kardeşim 140 TL için acılar içinde can verdi

Abla Tuba Piren, "Sedyenin üstünde o odada acılar içerisinde bağıra bağıra öldürdüler kardeşimi" dedi.

2016/7 e yds başvuruları başladı

e-YDS 2016/7 İngilizce alanında, 16 Temmuz 2016 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacaktır.

"Akıllı İlaç Teslimatçısı" ile ilaç saatini kaçırma derdi yok

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencilerinin geliştirdiği "Akıllı İlaç Teslimatçısı" projesiyle, hastaların ilaç saatini kaçırma, ilaç almayı untuma, ilacı ikinci defa içme endişeleri son buluyor.

Sağlıkçılara kesinti piyangosu

Sağlık-Sen olarak, sağlık çalışanlarının döner sermayesinden alınan gelir vergisi kesintisini yargıya intikal ettirerek, yürütmeyi durdurma kararı alındı.

Alzheimer hastalığının gizemi İzmir'deki "Beyin Bankası"nda araştırılacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Geriatri Bilim Dalı bünyesinde oluşturulan "Beyin Bankası"nda alzaymır hastalığının teşhis ve tedavisine yönelik önemli çalışmalar yürütülmesi bekleniyor.

Danıştaydan üniversitedeki hekimler için nöbet ücreti kararı

Yüksek Mahkeme bir üniversite hastanesinde Yükseköğretim Kanunu'na göre çalışan kadın doğum uzmanına nöbet ücreti verilmemesini hukuka aykırı buldu

Kuvvetli kar yağışı geliyor. Meteoroloji uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre bazı bölgelere kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Asistanları G(ö)REV'e gidiyor!

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan asistan hekimler 30 Kasım 2015 Pazartesi günü G(ö)REV'de olacaklar.

Kasık derisinden yapay vajina yaptılar

Doğuştan rahmi olmayan ve vajinasının bir kısmı bulunmayan İzmirli 23 yaşındaki K.S.’ye kasıktaki derisinden yapay vajina yapıldı.

Kahverengi beni olanlar dikkat!

Gözde İzmir Hastanesi doktorlarından Dermatoloji Uzmanı Dr. Cengiz Bıçakçı, sağlığımız açısından tehlikeli olabilecekler öncelikle kahverengi benlerdir dedi.