Memurlar Haberleri

Memurlar Haberleri

Hamile memurları sevindiren görüş yazısı

Bakanlık, Hamile Memurları Mağdur Edecek Görüş Yazısını Değiştirdi!

Yasağın ardından piknik alanları boşaltıldı

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlere yenileri ekleniyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte 'Evde kalın' çağrısına rağmen çok sayıda vatandaş park ve ormanlık alanlara akın etmişti. Bu durum Tarım ve Orman Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı. Bunun üzerine harekete geçen Eyüp Sultan Belediyesi, Kurt Kemeri Sosyal Tesisleri'nde araçlarla anons yaparak mangal yakan ve piknik yapan vatandaşları uyardı. Ayrıca görevli memurlar vatandaşlara eldiven ve maske dağıtımı yaparak bilgilendirmede bulundu.

Kahveci: 'ANAYASA MADDESİ 128'

ANAYASA MADDE 128: DEVLETİN ASLİ VE SÜREKLİ GÖREVLERİ MEMURLAR ELİYLE GÖRDÜRÜLÜR

Memurların KPDK'dan İstekleri neler?

Bu yılın ilk Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı bugün gerçekleşecek. Görüşmelerde hem memurlar hem de emekliler için pek çok talep masaya yatırılacak.

Ali Yalçın: Hükümet cefayla buluşturma teklifi sunuyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin memur ve memur emeklilerine yönelik zam teklifine ilişkin, "Siyasi irade, bir an önce teklifin eksiklerini ve hatalarını gidermelidir" çağrısı yaptı.

Yeni khk ile Sağlıktan ihraç edilenlerin tüm listesi

Son çıkarılan KHK ile Sağlık Bakanlığı’ndan 838 personel ihraç edildi. Sağlık Bakanlığı’ndan İhraç Edilenlerin Listesi (6 Ocak 2017) haber detayında...

Sağlık Bakanlığından ihraç edilen memurların isim listesi

22 Kasım 2016 tarihli resmi gazetede KHK ile Sağlık Bakanlığında görev yapan 752 sağlık personeli memur görevden ihraç edildi.

POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nca üniversite mezunu adaylar arasından 9 bin erkek, bin kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan sınav sonuçları açıklandı.

Yurtdışına Gönderilecek adaylardan Mülakata Hak Kazananların Listesi

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, 2016 Yılı Yetiştirilmek Amacıyla Yurtdışına Gönderilecek Adaylardan Mülakata Girmeye Hak Kazananların Listesini yayımladı.

Görevden alınan memurlar hakkında flaş gelişme!

Tunceli'de, Milli Eğitim Bakanlığınca açığa alınan 504 öğretmen ve kamu çalışanından 419'u görevine iade edildi

Yeni KHK ile getirilen düzenlemeyle

Yeni KHK ile getirilen düzenlemeyle BDDK, TMSF gibi kurumlardan, ‘sır’ gerekçesiyle verilmeyen memurlarla ilgi bilgiler artık verilecek. Böylece takiyyeci bürokratların ortaya çıkarılması kolaylaşacak.

Memur alımı ne zaman ve hangi kurumlara olacak? (26 Haziran 2016)

10 bin memur alımı yapılacak. İşte bu güzel haber birkaç hafta önce Çalışma ve Sosyal Bakanlığı'ndan tarafından verildi. Peki 10 bin kamu personeli alımı için başvurular ne zaman başlıyor?

Devlet Memurlarının yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yürürlüğe konulmuştur.

Çocuğu olan memurlara yarım gün çalışma ne getiriyor?

10 Şubat 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6663 sayılı Kanun, çocuğu olan ailelere neler getiriyor haberimizin detayında bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2016 memur alımı başlıyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapılacağını duyurdu. 2016 yılında hangi branşlarda personel alınacağı haberimiz detayında bulabilirsiniz.

Memurların zam ve tazminatlarına ilişkin kararda değişiklik yapıldı

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"ın yürürlüğe konulması

657 Sayılı Kanunda yapılacak 7 maddelik değişiklik ne getiriyor?

Bakanlar Kurulunca, 7 Ocak 2016 tarihinde Meclise sevk ettiği torba kanun tasarısında, 657 sayılı Kanunda 7 maddelik değişiklik öngörülmekte.

Cuma namazı izni Resmi Gazete'de yayımlandı

Memura cuma namazı izni Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre cuma günleri memurların mesaileri cuma namazı başlangıcı ve bitimine göre ayarlanacak.

Danıştaydan üniversitedeki hekimler için nöbet ücreti kararı

Yüksek Mahkeme bir üniversite hastanesinde Yükseköğretim Kanunu'na göre çalışan kadın doğum uzmanına nöbet ücreti verilmemesini hukuka aykırı buldu

Memurun yıllık izin günleri artıyor

2016 yılında devlet memurları kanunda yapılan önemli reformlar uygulanmaya başlanacak.

Memura düşman olmanın bedelini birileri ödemelidir!

Memurlar küçük menfaatlerin adamı olmadıklarını sendikal tercihleri ile göstermelidirler.

Danıştay’dan şiddet mağduru sağlık çalışanına 'açıklama özgürlüğü'

Danıştay 15. Dairesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının basınla paylaşılmamasını düzenleyen genelgenin yürütmesini durdurdu.

Kamuda 657 devrimi

Hükümet çalışma yaşamına yönelik dört yıllık bir eylem planı hazırlıyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası'nda da değişikliğe gidilecek.

2016 Ocak ayı memur ve emekli maaşları ne kadar olacak?

2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3.dönem toplu sözleşmesine göre zamlı memur ve işçi maaşları yüzde kaç? Zamlı emekli maaşları ne kadar oldu?

KPSS 2015/3 Tercih Kılavuzu yayımlandı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Memurun, kış mesai saatleri belirlendi!

Saatlerin geri alınması ile birlikte memurların mesai saati de değişecek. Memurların kış mesaisi 08.00 de başlayacak.

Sağlık Memurları 64. Hükümetten ne bekliyor.

Sağlık Memurları Derneği 64. Hükümetten taleplerini, siyasi partilere gönderdi. Seçim beyannamelerinde kendilerinin bu taleplerinin dikkate alınmasını istediler.

Bülent Ecevit Üniversitesi Sözleşmeli Hemşire alım başvuruları başlıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığından; 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel (hemşire) alınacaktır.

Bayram idari izninde çalışan kaybediyor

Bayram tatili 9 güne çıktı. Bu sürede memurlar bazı günler idari izinli sayıldı. Başta sağlık personeli olmak üzere idari izin müddetince görev yapan personele herhangi bir ödeme yapılmayacağına dair Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü başlıklı Başbakan Ahmet Davutoğlu imzalı yazı tepki çekti.

Memura bir maaş tutarında ikramiye verilmeli

BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) Genel Başkanı Bayram Zengin bir basın açıklaması yaparak; Ağustos ayı enflasyonu, aylıklarda dolar bazındaki erime ve gelir ergisi diliminin değişmesiyle oluşan ek vergi kayıplarının, memurlara Kurban Bayramı öncesinde bir maaş tutarında ikramiye verilerek telafi edilmesini istedi.