Memursen Haberleri

Memursen Haberleri

Yalçın; ''Kamuda temel istihdam şekli kadrolu olmalıdır ve mevcut sözleşmeli personel kadroya geçirilmelidir.''

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen 2019 yılı Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’nda (KPDK) konuşmalarını gerçekleştiriyor.

Memur-Sen’den Doğu Türkistan’daki Çin Zulmüne Kitlesel tepki

Memur-Sen Konfederasyonu, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" nedeniyle Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde dünyadaki insan hakları ihlallerine ve yaşanan tüm hukuksuzluklara tepki gösterdi. Eylemlerin Ankara ayağında ise Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı zulümlet protesto edildi.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın açıklamalarda bulunuyor

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın son durum değerlendirmesi yaptı.

Memur-Sen'e Sosyal Medya'da Büyük Tepki!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet adına zam teklifinin %3 olarak verilmesinden sonra twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalarının altına binlerce memur, tepki yorumları attı.

Ali Yalçın çizmeyi aştı!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Memur Sen’in kurgulanmış ve sonuçları belli olan bir senaryonun parçası olduğunu, imza atmak zorunda kalacaklarını ifade etmiştim." dedi.

Demokratik Sağlık-Sen; Ne kazandınız, söyleyin bizde bilelim

Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan Toplu Sözleşme dolayısı ile Memursen'i eleştirdi.

Toplu Sözleşme; Tarihi başarı mı, fiyasko mu ?

Toplu Sözleşme sürecinin uzlaşı ile sonuçlanması sonrasında Memursen’e bağlı sendikalar peşi peşine elde edilen soysal haklar ve ekonomik hakları; sosyal ağlar ve mesaj sistemleri ile üyelerine duyururken, konu hakkında rakip sendika Kamu-sen Toplu Sözleşme sürecini eleştirdi.

Hükümetin yeni zam teklifi

Toplu sözleşme süreci devam ediyor. Kamu işveren heyeti bu gün masaya yeni bir zam oranı teklifi ile geldi.

Memursen masadan kalktı

Memursen hükümetin 4 + 4 teklifine masadan kalkarak cevap verdi.

Ali Yalçın; Ciddi bir teklif bekliyoruz.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3.Dönem Toplu Sözleşme Süreci 3. Tur Toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

KESK; 'Yobaz ve maganda zihniyeti ile karşı karşıyayız'

Kesk, Memursen'e 'Yobaz ve maganda zihniyeti ile karşı karşıyayız' ifadeler kullandı.

Memursen, Başbakan ile ne görüştü?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Memur-Sen heyetini saat 19.45'te Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Memur-Sen heyetinde Genel Başkan Ali Yalçın, Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Günay Kaya, Mehmet Bayraktutar, Levent Uslu ve Hacı Bayram Tonbul yer aldı.

Memurun iş güvencesi kalkıyor mu?

Türk Sağlık-Sen, Memursen'in iş güvencesinin kaldırılmasını istediğini iddia etti. Türk Sağlık-Sen'in bu açıklamasının Memursen kanadından nasıl karşılanacağı merak ediliyor. Türk Sağlık-Sen'in açıklaması;

Memursen heyeti Başbakanla görüşüyor.

Memursen heyeti, toplu sözleşme süreci devam ederken bu gün saat 19.45'te Başbakan Prof Dr Ahmet Davutoğlu ile görüşecek.