Metin Memiş Haberleri

Metin Memiş Haberleri

Eski Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş'ten Semih Durmuş'a Yanıt!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un KON TV canlı yayını sırasında Sayın Çetin Altan'ın araç ve maaş konusunda ki sorusuna kaçamak cevaplar vererek konuyu değiştirmek istemesi dikkatlerden kaçmadı.

Sağlık-Sen: Hastane ve acil servislere x-ray cihazı konulsun!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için hastane ve acil servis girişlerine x-ray cihazı konulması gerektiğini savundu.

Sağlık-Sen'den Aile Hekimlerine Müjde

Aile hekimlerinin nöbete gitmedikleri için aldıkları ceza puanları, sözleşmelerinin feshinde kullanılmayacak.

Sağlık-Sen'den yönetmelik değişikliğine tepki!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, Resmi Gazete'de yayımlanan "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği" ile "Ek Ödeme Yönetmeliği"nde yapılan değişikliklere tepkili

Sağlık Sen 2 Nolu Şubesi Olağan Genel Kurul yapıldı

Sağlık Sen 2 Nolu Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısında Başkan Adayı Ekrem Özdemir ve ekibi zafer kazandı.

Sağlık Sen Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yıpranma payını görüştü

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı makamında ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının taleplerini görüştü.

Sağlık-Sen'den Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'na ziyaret

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’la Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

"Döner sermayeden gelir vergisi alınmasın"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, TKHK Başkanı Hakkı Yeşilyurt'u ziyaretinde, "Döner sermayeden gelir vergisi alınmasın" dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, Cizre ve Nusaybin'de

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan, terörle mücadelenin yoğun olarak yürütüldüğü bölgede sağlık çalışanlarını dinlediler

Sağlık-Sen Genel Başkanı SGK Başkanı ile görüştü

Sağlık-Sen Genel Başkanı 4/B’lilerin SGK kesintilerinin yargıya gidilmeden iadesi için görüşme yaptı

Sağlık-Sen'den Yıpranma Payı ile ilgili milletvekillerine mektup

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 26. dönem milletvekillerine bir mektup yazarak, yıpranma payının en kısa sürede hayata geçmesini istedi.

Adıyaman Sağlık-Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı yapıldı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş: "Lozan Barış Antlaşmasıyla bizim ülkemizde bizi kahya yaptılar"

657 sayılı kanunu değiştirmeye evet, iş güvencesine dokunmaya hayır

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, eğer 657'iyi değiştirirken kamu görevlilerinin iş güvencesini ortadan kaldıracak bir adım atarsanız buna asla müsaade etmeyiz.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, "Eylem planına yetmez, ama evet diyoruz"

Metin Memiş, paketin açıklanmakla kalmamasını, kararlılıkla uygulanmasını istedi.

"İş güvencemize kimsenin dokunmasına müsaade etmeyeceğiz."

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, milletin istikrardan yana tavrını ortaya koyduğunu ifade ederek, artık tüm çalışanların haklarının verilmesi gerektiğini belirtti.

Sağlık personelinin döner sermaye mağduriyeti tamamen çözüldü

Sağlık-Sen'den yapılan açıklamada, son aylarda döner sermayedeki düşüş mağduriyetinin giderildiği belirtildi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: Terör, huzur ve istikrarı yok etmek istiyor

Toplantının açılışında konuşan Metin Memiş gündeme yönelik ve sendikal konularda değerlendirmelerde bulundu.

KTÜ lisans tamamlama sorunu çözüldü!

Karadeniz Teknik Üniversitesinde lisans tamamlayacak olanların sorunlarının çözüldüğü bildirildi.

Döner sermayeler emekliliğe yansıtılmadı

Sağlık-Sen toplu sözleşme sürecinde elde edilen kazanımları , il il basın açıklaması ile veya Genel Başkan Metin Memiş televizyon kanallarında anlatırken, muhalif sendikalardan da eleştiriler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan eleştirilerini getirmişti. Bu kez eleştiri Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şubesinden geldi.

Memursen, Başbakan ile ne görüştü?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Memur-Sen heyetini saat 19.45'te Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Memur-Sen heyetinde Genel Başkan Ali Yalçın, Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Günay Kaya, Mehmet Bayraktutar, Levent Uslu ve Hacı Bayram Tonbul yer aldı.

Görevde Yükselmede boş kalan kadrolara yeni sınav

Görevde yükselmede bakanlık barajı aşamadı haberimizi destekler mahiyette Sağlık-sen' den açıklama geldi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Müsteşar Eyüp Gümüş'ü ziyaretinden sonra yapılan açıklamada Görevde Yükselme Sınavı hakkında boş kalacak kontenjanlara bu yıl içinde yeniden sınav açılması mutabakatına varıldığından bahsediliyor. Sitemizin haberinde ayrıca sınav sorularının hazırlanışı ve zorluk derecelerinin belirlenmesi hususunda özen gösterilmediği gerekçesi ile yeniden sınava katılacaklardan 'sınav harcı' alınmaması gerektiğini de bildirmiştik.

Metin Memiş'in bakanlık ziyareti

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Sağlık Bakanı Mehmet Müeezzinoğlu ve Müsteşar Eyüp Gümüş'ü ziyaret etti. Lisans tamamlama, görevde yükselme sınavı, yıpranma payı, aile hekimi nöbetleri ve toplu sözleşme dönemi görüşmenin temel konuları oldu. Sağlık Baknaı Mehmet Müezzinoğlu ise lisans tamamlamaya ilşikin bir değerlendirme yapacaklarını belirtmekle yetindi.