Sgk Haberleri

Sgk Haberleri

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında emekliler Ramazan Bayramı ikramiyelerini erken alacak. İkramiye ödemeleri bugün başlıyor. İlk ödeme, SGK emeklilerine yapılacak.

SUT'de yapılan değişiklikler 11 Ocak 2020 Resmi gazetede yayımlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklik ve Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı 11 Ocak 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sistem kapandı, muayenelerde sorun çıktı

Medula’da alt yapı güçlendirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle SGK sistemi saat 10.30’da kapattı. Hastanelere sistemin kapandığı yönünde bilgilendirme yapıldı.

SGK muayene katkı paylarını artırdı

SGK'nın yeni yılda, vatandaşın muayene katkı paylarını yüzde 20 ila 60 oranında artırması, TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan'ın tepkisini çekti.

Bunu yapan hastane vatandaşa 2 katını ödeyecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 1 Ocak 2017 itibariyle özel hastanelerle sözleşme şartlarında değişikliğe gitti.

İlaç krizi yeni boyut kazandı

SGK, Türkiye’de bulunamadığı için yurt dışından getirtilen ilaçları doğrudan kendisi getirme kararı aldı. TEB Başkanı Çolak, SGK’nın süreci yönetmesinin çok güç olduğunu, ecza depolarının baskısıyla siyasi kararlar alındığı öne sürdü.

18 Şubeli Marketin Patronu Kaçtı İddiası

Denizli'de 18 şubesi bulunan market zinciri çalışanları, patronlarının maaşlarını vermediğini ve Ukrayna’ya kaçtığını ileri sürerek market önünde eylem yaptı.

Yaşlı yakınına bakana 924 TL

Engelli ya da çok yaşlı olduğu için bakıma muhtaç kişilerle aynı çatı altında yaşayanlara, evde bakım aylığı adı altında 924 lira ödeme yapılıyor.

Türkiye'de organ bağışı yetersiz!

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, organ bağışı düzeyinin Türkiye’de son derece düşük olduğunu belirtti.

SGK, kağıt reçetelere Başhekimlik onayı şartı getirdi!

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bugün yürürlüğe giren yeni düzenlemesi ile kağıt reçetelerin Başhekim tarafından onaylanması gerekiyor.

Emeklileri sevindirecek haber! Maaşlar yarın hesapta...

Sosyal Güvenlik Kurumu sayıları 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemeleri yarın başlıyor.

Sağlık Sen Kocaeli Başkanı ve eşi açığa alındı

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Kerem Özgüler ve SGK'da çalışan eşi Mehtap Özgüler FETÖ ile bağlantıları olduğu gerekçesi ile açığa alındı.

SGK’dan müjde: yeni nesil 3 ilacı ödeme kapsamına aldı

Hepatit C’ye bağlı siroz, karaciğer kanseri ve nakil bekleyen hastalarda yüzde 100 başarılı olan yeni nesil 3 ilaç, SGK’nın ödeme kapsamına aldı

TEİS: SGK, diyabetik hastaların ayaklarının kesilmesini mi bekliyor?

TEİS, "Kurum, sorunu çözmek için hastaların ayaklarının kesilmesini mi bekliyor? Hiçbir hastanın oranı ekonomik gerekçelerle feda edilemez" diyerek tepki gösterdi.

Kanser cerrahisinde fark ücreti kalkıyor

Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kanser cerrahisinde özel hastanelerin fark ücreti almaması için harekete geçti

SGK'yı sahte reçeteyle 6 milyon TL dolandırdılar

Doktorların e-reçete şifrelerini kıran bir şebeke, ele geçirdikleri bilgilerle sahte reçeteler düzenleyerek SGK'yı 6 milyon TL zarara uğrattı.

SGK'da yapılan en büyük usulsüzlük bu yolla yapılıyor!

SGK'nın zarara uğratıldığı en büyük usulsüzlüğün "kuru göz" damlalarının gereksiz reçetelendirilmesi yoluyla yapıldığı, kurumun bu ilaçlar için 102 milyon 290 bin 814 lira ödediği tespit edildi.

Ankara Barosu'ndan SGK'ya 'kanser ilacı' davası açılıyor

Ankara Barosu, SGK'nın 3 Şubat'tan itibaren akciğer kanseri olan hastaların bazı ilaçlarının parasını ödemek için "hiç sigara kullanmamış" olması şartını mahkemeye taşıyor.

Sağlık Bakanlığı'ndan sezaryene üst sınır getiriliyor

Belirlenen sınırın çok üstünde sezaryen yapan özel hastanelerin SGK ile sözleşmesi feshedilecek.

SGK yersiz kazancın faturasını hekime değil hastaneye kesecek

SGK, yersiz kazanç sağlayan hastanelerde doktorlara da ceza kesmeyi öngören uygulamayı kaldırdı. Yeni düzenlemeyle özel hastanelerde yersiz kazancın faturası hastaneye kesilecek.

SGK sağlık ödemeleri bir kez daha değişti

SGK Sağlık Ödemeleri Sonunda Değişti! SGK Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ 18 Ocak 2016 tarihli ve 29597 sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı.

"Kanser ilaçlarının eczaneler dışından karşılanması ciddi sorun"

TEB Genel Sekreteri Üney, kanser ilaçlarının eczane dışından karşılanmasının ciddi sorunlar doğuracağını belirterek, ilaçların hastanelerden temin edilmesi uygulamasına son verilmesini istedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı SGK Başkanı ile görüştü

Sağlık-Sen Genel Başkanı 4/B’lilerin SGK kesintilerinin yargıya gidilmeden iadesi için görüşme yaptı

Üniversite hastaneleri kanser ilaçlarını alamıyorlar

1 Aralık’dan beri SGK’nın tebliğiyle ile kanser ilaçlarını temin etmek zorunda kalan hastanelerin açtığı ihalelere ecza depoları paralarını 2 yıldan önce alamadıkları için girmiyor.

Memurun yıllık izin günleri artıyor

2016 yılında devlet memurları kanunda yapılan önemli reformlar uygulanmaya başlanacak.

Sağlık Sen, 4'B SGK Kesintilerinin ödenmesi için SGK'ya başvurdu

Sağlık Sen Yargıya gidilmeden 4/B SGK kesintilerinin ödenmesi için başvuru yaptı.

SGK'dan İşitme cihazı işkencesi!

SGK’nın işitme cihazı ödemesi için koştuğu şartlar, engellileri zor durumda bırakıyor. 18 yaşın altındaki engellilerin cihazı alabilmesi için devlet hastanesinden alınan rapor geçerli sayılmıyor.

SGK'dan beklenen açıklama geldi! O ilaç artık...

Yatarak tedavilerde kullanılacak kanser ilaçlarının Kurumla sözleşmeli/protokollü sağlık kurum ve kuruluşları tarafından temininin zorunlu hale getirildiği belirtildi.

Hayatı yurt dışından gelecek aşıya bağlı!

Evdeki yatak odası adeta yoğun bakım servisine dönüştürüldü

Kış saati Medula sistemini çökertti, ilaç alınamıyor!

Türkiye'de, kış saatine geçişin ertelenmesinden dolayı karmaşa bugün de devam ediyor. Bugün de SGK Medula Provizyon Sistemi çöktü.