Sivas Haberleri

Sivas Haberleri

Konyaspor-Sivasspor maçı ne zaman hangi kanalda?

Konyaspor ve Sivasspor taraftarlarının merakla beklediği Konyaspor-Sivasspor maçı ne zaman? Saat kaçta? Hangi kanalda canlı yayınlanacak? Merak edilen tüm soruların cevabı haber detayında...

Sivas'ta deprem oldu!

Sivas'ta deprem meydana geldi. Merkez üssü Zara ilçesinin Beypınaro köyü olduğu öğrenilen depremin şiddetini AFAD 3,8 olarak açıklarken, Kandilli Rasathanesi ise 3,7 olarak açıkladı.

Sivas ve Yozgat'ta mesai saatleri değişti

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinin 08.30-12.30, 13.30-17.30 olarak değiştirildiği duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı, 15 İle Yeni Genel Sekreter Ataması Yapıldı

Sağlık Bakanlığı 15 ilin genel sekreterinde değişikliğe gitti. Yeni Genel Sekreterler yarın görevine başlıyor...

FETÖ kapsamında sağlık müdürü ve 7 doktor gözaltına alındı!

Sivas'ta darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında İl Sağlık Müdürü Adil Kaya ile birlikte çok sayıda akademisyen ve doktor tutuklandı.

Sağlık çalışanlarına yapılan hakaret ve tehdite para cezası

Sivas'ta sağlık çalışanlarına hakaret ve tehditte bulunan 2 kişiye mahkeme tarafından para cezası verildiği bildirildi.

Kızının yeniden "anne" demesini bekliyor

Yediği eriğin nefes borusunda kalması nedeniyle bir süre beynine oksijen gitmeyen ve yatağa bağımlı halde yaşamını sürdüren Aslıhan Cücen, tepki vermeye başladı.

Fedakar doktora Sağlık Bakanlığı'ndan ödül geliyor

Çocuk Acil Servisi’nde görev yapan asistan doktor Pelin Kekeç Bostancı, kendi hastalığını unutup hasta kız çocuğuna koşması büyük takdir topladı.

385 Çalışma arasında ikinci oldu

Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Ender Hür, ‘En İyi Sözlü Bildiri 2’ncilik ödülüne’ layık görüldü.

Yıldızeli kaymakamı hakkında suç duyurusu!

Eğitim-Bir-Sen, Sivas Yıldızeli Kaymakamı hakkında ilçe temsilcisi ve eğitimcelere hiçbir kimsenin ağzına almayacağı kada ağır küfürleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Genel Sekreter ranza sistemine geçsin.

Sağlık-Sen Sivas Şubesi hastane birleştirmelerine hakkında Genel Sekreterliğin tavrına karşı delillerle konuştu. Geçmiştede bu nevi hamleler olduğunu ancak bu hatadan dönüldüğünü söyleyen Zileli 'Genel sekreter Hasta yataklarını çoğaltmak istiyorsa ranza sistemine geçmesi daha uygun olur.'dedi

Başkan Zileli; Örnek alacağımız il İzmir

Sivas Sağlık-Sen Şube Başkanı Efe Zileli, Sivas'taki hastane birleştirme işlemlerine karşı geçtiğimiz günlerde Sivas'ta faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerini biraraya getirerek 'Aklın yolu birdir' adlı bilgilendirme toplantısı yapmıştı. Başkan Zileli Sivas Devlet Hastanesi ve Numune Hastanesi birleştirmesine karşı olduklarını belirtmişti.

Başkan Zileli:Hastaneler birleştirilmemelidir

Sağlık-Sen Sivas Şubesi, Sivas Devlet Hastanesi ve Numune Hastanesinin birleştirilmesi konusunda sivil toplum örgütlerini bilgilendirme toplantısı yaptı.