Siyaset

Siyaset Haberleri

Lösev gerginliği

DTB Yönetmeliği bugün niye hatırlatılıyor?

Terörün kol gezdiği her gün yeni şehit haberlerinin geldği bu günlerde, teröristlere karşı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin beklenmedik şekilde tam saha markaj, tüm savunma gücüyle yapılan operasyonları sonrası Türk Tabipler Birliğinden açıklama geldi. Hekimlere, Dünya Tabipler Birliği Yönetmeliğinin hatırlatılması gereği duyuldu.

Memursen masadan kalktı

Memursen hükümetin 4 + 4 teklifine masadan kalkarak cevap verdi.

Hemşireler için kanun teklifi

Türk Hemşireler Derneğinin hemşireler için özlük hak taleplerini CHP Milletvekilleri kanun teklifi olarak verdi.

Aile hekimliği nöbetleri üzerinden hükümet eleştirisi

Türk Tabipler Birliği; Aile Hekimlerinin, hafta sonu tutmaya başladıkları nöbetler üzerinden Sağlık Bakanlığı ve Hükumeti eleştirdi.

Bakan,teröristlerce alıkonan ekiple buluştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müeezzinoğlu geçtiğimiz günlerde teröristlerce alıkonan 112 ekibi ile buluştu.

Memurun maaşı enfalasyondan az olmasın

CHP Milletvekilleri bir yandan koalisyon görüşmeleri yaparken, diğer yandan erken seçim ihtimaline karşı, toplum kitlelerinin hassasiyetleri üzerinden kanun teklifi vermeye devam ediyor. Milletvekilleri Sezgin TANRIKULU ve Tekin BİNGÖL memur maaş zamlarının her halükarda enflasyondan aşağı olmaması için kanun teklifi verdi.

Zafer Tarikdaroğlu yeniden danışman

Sağlık Bakanlığı danışmanlığına Zafer Tarıkdaroğlu yeniden atandı.

Bu oda kimin arka odası?

Türk Tabipler Birliğinin ülkemizde son dönemde meydana gelen terör olaylarına karşı, açıklama yapmaması eleştirilirken, bazı hekimler, bu oda kimin odası sorusunu sormaya başlamıştı.

Bakan, ambulanslara yapılan saldırılara tepki verdi

Sağlık Bakanı Prof Dr Mehmet Müezzinoğlu'ndan ambulanslara yapılan saldırılar hakkında sosyal medyadan tepki verdi.

Eski milletvekilline üniversite mi açıldı

CHP Muğla Milletvekili Prof Nurettin Demir, Sağlık Bakanı Prof Dr Memet Müezzinoğlu2nun cevaplaması için yazılı soru önergesi verdi. Demir, Sağlık Blimleri Üniversitesine atanan Prof Dr Cevddet Erdöl için '3 dönem kuralına takılan milletvekili için üniversite mi açıldı' diye sordu.

Eski Sağlık Bakanı ne iş yapıyor?

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye de sağlık sistemindeki başarılı çalışmalardan sonra, talep eden ülkelere sağlık sistemi hakkında danışmanlık hizmeti veriyor.

Başbakanın memleketine 3 hastane

Başbakan Prof Dr Ahmet Davutoğlu' nun memleketi Konya'nın üç ilçesine hastane ihalesine çıkıldı.

Yıpranma Hakkında Kanun Teklifi

25 Dönem Milletvekili seçimlerinden sonra, henüz bir hükumetin kurulmamış olması ve olası bir seçime yatırım yapan CHP, toplumsal hassasiyet olan konularda, kanun teklifi veriyor.

Hemşirelik taşerona mı emanet ?

İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır Kamu Üniversite Hastanelerindeki hemşirelik hizmetleri hakkında Sağlık Bakanı Prof Dr Mehmet MÜEZZİNOĞLU'nun cevaplaması istemi ile soru önergesi verdi.

Toplam 115 haber.