Yaşam

Yaşam Haberleri

Araştırma: Bill Gates'in yapay eti insanlarda kansere neden oluyor

Yapılan bir çalışmada, Bill Gates'in Laboratuvarında yetiştirilen etin insanlarda kansere neden olduğu belirtildi.

Aslanpençesi Bitkisinin Faydaları ve Zararları Neler?

Bitkiler bize doğanın vermiş olduğu mucizeleridir. Bu bitkilerden biri de aslanpençesidir. Aslanpençesi yılın her döneminde yetişebilen bir bitkidir. İyileştirici özelliği olan aslanpençesi hakkında daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Basur ağrısına ne iyi gelir? Basur için şifalı bitkiler

2022 yılının google trendi Basur için şifalı bitkileri aramak olmuş. Biz de yazımızda insanların çokça aradığı basur nedir, basur bitkisel tedavileri ile ilgili bilgiyi detay haberimizde sunduk.

Bağışıklığı güçlendirmek için yapılması gerekenler

En çok sorulan ve internette arananların başında bağışıklığımı nasıl güçlendirebilirim gibi sorular gelmektedir. Hastalıklara karşı önceden yapılacak ve bağışıklığınızı güçlendirecek önerileri detay haberimizde bulabilirsiniz.

Konya'da barınaktaki köpeği öldüren sanıkların tahliyesine tepki!

Konya Büyükşehir Belediyesine ait barınakta bir köpeğin başına kürekle vurularak öldürülmesi olayına ilişkin mahkeme kararını verdi. Konya dışından gelen hayvenseverlerin tepkisine neden olan karar dolayısıyla miting düzenlediler.

Testi pozitif çıkan Almanya Sağlık Bakanı 4 kez aşı oldum demişti!

Dijital aşı sertifikalarının CovPassCheck uygulamasına göre Lauterbach en son 271 gün önce aşılandı.

Ahlaken çöktüğümüzü gösteren tez çalışması!

Tüyleri ürperten tez çalışmasına göre 2010-2020 yılları arasında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 1360 çocuk, 295 erişkin olmak üzere 1655 cinsel istismar vakası başvurmuş.

Erciyes Teknopark'ta sigara içmeyen personele fazla izin hakkı

Erciyes Teknopark, tütün kontrolü strateji belgesi ve eylem planı çerçevesinde, bu alışkanlıktan vazgeçilmesini teşvik etmek adına sigara kullanmayan personele ilave 2 gün izin hakkı tanıdı.

Başörtüsü yasaklarına karşı aktivistler harekete geçdi

Belçika temyiz mahkemesi, Flaman bölgesindeki iki fakültede başörtüsü takma yasağına karşı dava açılması için hiçbir neden bulunmadığına karar verdi. Diğer okullar için emsal olabilecek karar, ülkedeki aktivistleri harekete geçirdi.

Propolis nedir? Propolis nasıl kullanılır? Faydaları

Dünyanın en güçlü antioksidan kaynağı olan propolisin faydaları nelerdir, propolis nasıl kullanılır sorularını cevabını haber detayımızda bulabilirsiniz... İşte propolisin sağlığa olan inanılmaz yararları ve etkileri

ÇAYKUR mevsimlik işçi alım ilanı

ÇAY İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (ÇAYKUR) 46 yaş çay işleme fabrikasına, kura ile alınacak 830 mevsimlik işçi için başvurular başladı.

Teröristler okula ve camiye saldırdı

Son dakika

Tırnakçılıktan emekliliğe çekileceğini söyledi

'Tırnakçılık' suçundan çok sayıda kaydı olan A.K., adliyeye sevk edildiği sırada gazetecilere, "Bu işi 40 senedir yapıyorum. Artık emekliliğe çekileceğim" dedi.

Çin hükümeti gerçekleri saklıyor mu?

Sosyal medyada bir video paylaşan Çinli hemşirenin söyledikleri dünyada gündem oldu!

Esenyurt'ta yangın korkuttu

5'i çocuk 10 kişi mahsur kaldı

Rize Sağlık Müdürü'nün babası Samsun'da ölü halde bulundu!

Samsun'un İlkadım ilçesinde Selahattin Tepe isimli vatandaş yol kenarında ölü halde bulundu. Selahattin Tepe'nin Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe'nin babası olduğu öğrenildi. 

Manisa'da deprem oldu

Manisa'da 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi! Çevre illerde de hissedildi

Sivas'ta deprem oldu!

Sivas'ta deprem meydana geldi. Merkez üssü Zara ilçesinin Beypınaro köyü olduğu öğrenilen depremin şiddetini AFAD 3,8 olarak açıklarken, Kandilli Rasathanesi ise 3,7 olarak açıkladı.

Diyarbakır anneleri bir kez daha kazandı

PKK diz çöktü! Diyarbakır anneleri bir kez daha kazandı.HDP, Diyarbakır İl binası önünde nöbet tutan annelerden biri daha evladına kavuştu.

Toplam 206 haber.