Doğal Detoks: Kil Tedavisi - Dr. Muzaffer Yurttaş

Doğal Detoks: Kil Tedavisi


Değerli okuyucularım, bu yazımda sizlere doğal bir detoks yöntemi olan kil tedavisinden bahsetmek istiyorum. Dünyada hızla yayılan ve hiçbir yan etkisi olmayan bu tedavi için hasta olmanıza gerek yok. Yılın değişik zamanlarında vücudunuzdan toksinleri atmak için kil ile haşır neşir olmanızda sayılamayacak kadar çok yararlar var.

Metropol yaşantısı, olumsuz yaşam koşullarının beraberinde getirdiği toksinler, ağır metaller, kimyasallar, radyasyon, zararlı bakteriler ve parazitlerden arınmış bir vücuda kavuşmak, doğadan gelen bu sihirli kil ile mümkün. Bentonit kili bu mucizevi etkisini, içinde yüksek miktarda barındırdığı montmorillonit minerali ve iyonik yapısı sayesinde başarır. Vücutta biriken her türlü zararlı maddeyi dışarı atma özelliğinin yanı sıra; varis, romatizma, tendinit, miyozit, eklem ve kas ağrıları gibi bir çok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak kullanılır ve çok etkilidir. Hem de hiçbir yan etkisi yoktur.

Vücudumuzdaki toksinlerde kurtulmak için Clay Cre kitabının yazarı Ran Kinishinsky kil yenmesini ve kil kullanımını tavsiye etmektedir. Kitabında sıvı kil içenlerin ne gibi yararlar gördüğünü yazmış ve bağırsakların düzenli çalıştığını, kronik kabızlığın iyileştiğini, ishal, hazımsızlık ve ülserin düzeldiğini belirtmektedir. Reflekslerde düzelme, duygusal canlılık, metabolizmada düzelme, damakta iyileşme, beyin fonksiyonlarında artma, hastalıklara karşı direnç geliştiğini yazmaktadır.

Devamlı detoks halinde yaşamak için;

1. adım: Detoks için ilk etapta dışarıdan gelen toksinleri kesmemiz gerekiyor. Bunlar arasında temiz, doğal ve organik gıdalarla beslenmek, evdeki temizlik ve bakım ürünlerini doğallaştırmak var. Ancak bunu devamlı yapmaya çalışmak hem zor hem de pahallı bir yöntem.

2. adım: İkinci etapta vücudumuzda detoks yapan organları temizlememiz ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlamamız gerekli. Toksin atan bazı besinleri tüketmek, sarımsak, soğan, yeşillikler, ilaçsız böğürtlen, çilek, yabanmersini gibi meyvelerin küçük çekirdekleri, su yosunları.

Sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda özümüze dönmemiz gerekiyor. Önce doğal olmayanlardan kurtulmak ve hayatı sadeleştirmek zorundayız. Sonra belirli aralıklarla detoks uygulamak ve toksinlerden arınmalıyız. Hayatın hengamesi içinde kendimize ve sağlığımıza yeterli zamanı ayıramıyoruz. Her gün kendiniz ve sağlığınız için yarım saat ayırmanız yeterli olacaktır. Bu yarım saat gelecek adına sağlığınıza yapacağınız en önemli yatırımdır. Hayat sigortasından daha önemlidir.

Sağlıklı ve toksinlerden uzak bir yaşam dileği ile.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Ekm

Doğal Detoks: Kil Tedavisi

17Ekm
04Ekm

Anadolu Şifa Merkezi Olabilir

04Tem

Şehrin Zarafeti

27Haz

Şifa Şehri Manisa!